Umelý trávnik a jeho využitie

Umelý trávnika berte ako praktický doplnok na miesta, kde prírodný trávnik nemá vytvorené podmienky na to, aby sa uchytil alebo by bola starostlivosť oň spojená s neustálym bojom. Pomáha vytvoriť zelené miesta tam, kde sa teraz nachádza betón, zámková dlažba, kamene alebo nekvalitná hlina, či už ide o terasu alebo rôzne miesta v okolí domu. Nechce bezdôvodne obsadiť miesto prírodného trávnika; berte ho ako pomocníka, praktický doplnok na rekonštrukciu ale aj na realizáciu počiatočného projektu.

Každá terasa ako aj dvor má svoj príbeh. Príbehy píšu ľudia, ktorí ho využívajú. Na terasách ponúka možnosť vytvoriť si zelený podklad, základ na vybudovanie atmosféry záhrady. Má pomáhať, nie rozdeľovať lebo sú a budú odporcovia “umeliny”. Nechce zmeniť tých ľudí, nechce ani bojovať a nežiada ich o akceptovanie. Uspokojí sa tým, keď niekomu pomôže zvýšiť komfort a estetiku.

Život píše zaujímavé príbehy. Sú zaneprázdnení ľudia, ktorí nemajú čas alebo takí, ktorí si nechcú púšťať na svoj pozemok “cudzích” ľudí, aby sa starali o ich záhrady. Ďalšou skupinou sú alergici na trávnik, alebo takí, ktorí už viackrát zakladali prírodný trávnik a povedali si dosť. Niekde na dvore kraľuje pes, ktorý robí chodníčky, hrabe, ciká a ničí tým vysnívaný trávnik. Niekto len potrebuje niečo pevnejšie pod trampolínu alebo na podklad detského ihriska.

Na výber vhodného trávnika na tejto stránke nájdete 7 unikátnych kolekcií a ich 18 jedinečných trávnikov .

Umelý trávnik – kolekcie

NATUREAL®

Po rokoch skúmania a hľadania sa podarilo vytvoriť kolekciu, ktorá vo Vás vbudí pocit skutočného trávnika. Pri skúmaní prírodného trávnika sme zistili, že tvar, dĺžka, hrúbka a farba každého stebla je jedinečná. To dáva trávniku prirodzený zjav. Práve táto jedinečnosť je ochrannou známkou kolekcie NatuReal® Trávniky tejto jedinečnej produktovej rodiny obsahujú 2 až 3 rôzne štruktúry vlákien a až 8 rozličných farieb.

NATURAL DELUXE®

Výzvou dnešných umelých trávnikov je realistický vzhľad výsledného produktu. Kolekcia Natural Deluxe® je jedným z najprirodzenejším na trhu. Výrobcovia nepohrali len s farbami stebiel, ale k spodnej vrstve pridali aj béžové a zelené farby. Dnes na trhu je väčšina umelých trávnikov dokonalý, preto umelý a nepravý. V tejto kolekcii preto dal výrobca steblám náhodný a divoký vzhľad.

BASIC PLUS®

Osvedčená technológia, najlepšia možná kvalita. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti vývoja bola vyvinutá taká konštrukcia, kde vzdialenosti medzi vláknami sú v rovnováhe a trávniky kolekcie Basic Plus® disponujú väčšou hustotou vzhľadom k počtu vpichom a výšky vlákien.

C-SHAPE®

Tajomstvo trávnikov kolekcie C-shape® je , že používajú vlákno tvaru polmesiaca a tiež polyméry najnovšej generácie. Vlákno tvaru C je dvojnásobne pružnejší ako tradičné vlákno, preto je vhodné pre väčšiu záťaž. Disponujú pamäťovým efektom, vďaka čomu vlákna bez problémov znovunadobudnú pôvodnú formu.

Ekologický umelý trávnik – kolekcia ECOSOL-C®

V spolupráci s najlepšími európskymi výrobcami vlákna bolo vytvorené také vlákno, na prípravu ktorej použijeme na viac ako 80% recyklovaný materiál. Trávniky kolekcie EcoSol-C® obsahujú veľmi silné a husto tkané vlákna tvaru C. Sú nezávadné na pokožku, vhodné pre deti či domácich miláčikov, UV rezistentné, majú prirodzenú farbu, neobsahujú ani olovo, ani kadmium, sú odolnejšie a zohrievajú sa menej. Vlákna sú tkané do špeciálnej základnej vrstvy, ktorá je priepustná na celej ploche čo oceňujú aj majitelia väčších psov.

C-SQUARED®

Inžinierom sa podarilo obsadiť dve útvary C z toho istého vlákna oproti sebe. Výsledkom je mimoriadne silný a pružný umelý trávnik, ktorý je viac ako štvornásobne silnejší oproti tradičnej forme I (obdĺžnik). Forma C-squared® bol naprojektovaný preto, aby bol vytvorený taký umelý trávnik, ktorý zjednotí krásne, tenké vlákno s pružnosťou a trvácnosťou.

Najchladnejší umelý trávnik určený na horúce miesta – kolekcia ARCTIC®

Kolekcia Arctic® je najchladnejším objavom odkedy ľudia používajú umelý trávnik. Tradičné umelé trávniky na rozdiel od prírodného trávnika môžu počas horúceho, slnečného dňa prehriať. Vlákno tejto špeciálnej kolekcie je potiahnutý takým jedinečným materiálom, ktoré podobne ako prirodzený trávnik absorbuje do seba vodu a rosu. Trávnik drží chladnejší tým, že zadržanú vodu odparuje po zvýšení teploty počas celého dňa. Táto technológia je jeden z najvýznamnejších na trhu umelých trávnikov posledného desaťročia.

Máte otázky? Vaša predstava je určite jedinečná a potrebujete na to presné informácie. Zavolajte nám na číslo 0948864700 alebo napíšte mail na info@holandskytravnik.sk.